Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

ROK 2023

16/11/2023

Wystawa "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane" w CK MUZA

"Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane" to nowy temat wystawy prezentowanej od 15 listopada 2023 r. w "Galerii na Piętrze" w Centrum Kultury MUZA. Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury po raz kolejny nie zawiedli. Wystawa jest wyzwaniem konkursowym, a  Jury prace oceni  w dniu 25 listopada 2023 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wernisażu wystawy w dniu 4 grudnia 2023 r. Do konkursu zgłoszonych zostało 16 prac i wszystkie spełniły warunki regulaminu. Artyści mieli za zadanie namalować obraz na płótnie, inspirując się jednym z wierszy naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Wszystko to w związku z ogłoszeniem przez Senat RP - roku 2023 - "Rokiem Wisławy Szymborskiej" na okoliczność jej 100 rocznicy urodzin. Wystawa prezentuje się zjawiskowo. Odbiorca może zagłębić się w otchłań myśli przekazanych w wierszu przez Wisławę Szymborską i porównać ją do sentencji uwidocznionych przez artystę na obrazie. Wystawa prac konkursowych będzie prezentowana do 22 grudnia 2023 r.

 Idź do galerii 

11/11/2023

Finisaż wystawy poplenerowej w Hotelu "Baron" w Lubinie

10 listopada 2023 r. w Hotelu "Baron" w Lubinie odbył się finisaż wystawy poplenerowej, która była tam prezentowana od 26 września. Początkowo planowano czas prezentacji wystawy na jeden miesiąc, jednakże na duże zainteresowanie i na prośbę właściciela Hotelu przedłużona została o dwa tygodnie. Wystawa była plonem dwóch letnich plenerów twórczych: górskiego odbytego w lipcu w uroczej miejscowości Kudowa Zdrój oraz nadmorskiego odbytego w miesiącu sierpniu w Rewalu. Na wystawę składały się prace przedstawiające piękno naszych gór oraz piękno naszego wybrzeża. Finisaż miał charakter zamknięty, ze względu na miejsce, by nie zkłócać spokoju gościom hotelowym, a uczestniczyli w nim głównie  autorzy prac i niewielka liczba innych osób. Wystawę odwiedzali nie tylko goście hotelowi, ale również mieszkańcy Lubina. Z opinii właściciela wynika, że wystawę obejrzało kilkaset osób, w tym wielu z zagranicy.

 Idź do galerii 

09/11/2023

Już wkrótce wystawa konkursowa "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane"

Już od 16 listopada 2023 r. w "Galerii na Piętrze" w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, będzie można podziwiać  prace artystów Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury zgłoszone w ramach konkursu plastyczno-literackiego "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane". Konkurs został ogłoszony z początkiem lata i artyści starannie się do tego przygotowali. Głównym organizatorem jest LSTK, przy współudziale CK MUZA i Starostwa Powiatu Lubińskiego. Wpłynęło 16 zgłoszeń, a główną nagrodą jest GRAND PRIX konkursu. Będą też nagrody rzeczowe dla zwycięzców i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych uczestników konkursu.  Prace oceni Jury, w skład którego wejdą znakomite osobistości ze świata kultury z różnych rejonów Polski (wszyscy spoza Dolnego Śląska). Wernisaż tej wystawy, wraz z odczytaniem oficjalnego protokołu Jury i wręczeniem nagród, odbędzie się 4 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury MUZA.


08/11/2023

Nasz Kopernik wciąż wędruje i zawitał do Galerii ARS ET Historia w Bolkowie

Nasza wystawa kopernikańska w dalszej drodze. Przez ostatni miesiąc można było ją podziwiać w Spółdzielczym Domu Kultury "Kopernik" w Legnicy, gdzie zdobyła ogromne uznanie, a od 9 listopada 2023 r. będzie prezentowana w Galerii ARS ET HISTORIA w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie. Dzięki wspaniale układającej się współpracy z kierownictwem Centrum Kulturalno-Bibliotecznego Gminy Bolków, możemy zaprezentować naszą wystawę tamtejszej społeczności. Bardzo mocno wierzymy, że jak w Lubinie i w Legnicy, wystawę odwiedzali ludzie wiekowo zróżnicowani (w tym uczniowie szkół), tak i w Bolkowie nasza wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" pogłębi wiedzę obserwujących i znacznie przybliży zwiedzającym najciekawsze zagadnienia związane z układem słonecznym, a także z samym Kopernikiem. Finisaż tej wystawy zaplanowano na dzień 30 listopada 2023 r. o godz. 16,00.

 Idź do galerii 

14/10/2023

Wernisaż wystawy kopernikańskiej w Spółdzielczym Domu Kultury w Legnicy

13 października 2023 r. w Spółdzielczym Domu Kultury "Kopernik" w Legnicy, odbył się wernisaż naszej wystawy "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń", w której uczestniczyła spora grupa mieszkańców Legnicy oraz kilkunastu artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Wspaniała atmosfera, przesympatyczni mieszkańcy Legnicy i wspaniale kierownictwo SDK "Kopernik", które z wielką pasją i radością, wspiera i rozwija kulturę. Spotkanie otworzyła kierownik SDK - Pani Urszula Juchnik-Pogorzelska. Głos zabrał również prezes Zarządu LSTK - Wiesław Radojewski, przybliżając zebranym cel zorganizowania wystawy kopernikańskiej. Na temat samej wystawy wypowiedziała się Pani Jelena Połujanowa - znakomita znawczyni historii sztuki i wiedzy o kulturze oraz scenografka naszej wystawy kopernikańskiej, wysoko oceniając prace artystów z Lubina. Z kuluarowych rozmów wynika, że jest to początek współpracy pomiędzy Lubińskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury, a Spółdzielczym Domem Kultury "Kopernik".

 Idź do galerii 

08/10/2023

Nasza wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" już w Legnicy

Od 7 października 2023 r. nasza sztandarowa wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" jest prezentowana w Spółdzielczym Domu Kultury "KOPERNIK" na Osiedlu Kopernika w Legnicy. Dzięki uprzejmości kierownictwa Domu Kultury "Kopernik" - możemy swoje wizje artystyczne przedstawić również - społeczeństwu legnickiemu. Jesteśmy pod wrażeniem pozytywnych publikacji, wystawionych przez legnickie media i to już w pierwszej fazie trwania wystawy. Wierzymy, że wystawa prezentowana w Legnicy, odniesie taki sam sukces jak wcześniej, w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, którą odwiedziło ponad 1,5 tysiąca obserwatorów. Wystawa „Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń” pokazuje zwiedzającym najciekawsze zagadnienia związane z układem słonecznym, a także z samym Kopernikiem. Poświęcona wielkiemu polskiemu astronomowi ekspozycja w Spółdzielczym Domu Kultury "Kopernik" dostępna będzie do 7 listopada, a wernisaż tej wystawy zaplanowano na 13 października 2023 r.

 Idź do galerii  

03/10/2023

Finisaż wystawy "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" w CK MUZA

Niemal przez dwa miesiące była prezentowana w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, nasza wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń". W dniu 3 października 2023 r. odbył się finisaż tej wystawy. W uroczystości tej wziął udział Starosta Powiatu Lubińskiego - Pan Paweł Kleszcz, który wcześniej przyjął honorowy patronat nad tą wystawą. Zaproszenie przyjęła również Przewodnicząca Rady Powiatu - Pani Jadwiga Musiał oraz Dyrektor CK MUZA - Pani Małgorzata Życzkowska-Czesak. Poza artystami z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury spotkanie zaszczyciło swą obecnością wielu innych sympatyków malarstwa. Wystawa miała ogromne powodzenie szacując, że odwiedziło ją ponad tysiąc osób, w tym wielu uczniów miejscowych szkół. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a przy symbolicznej lampce wina i smacznym kęsie znakomitego ciasta, można było wrócić do wspomnień z przebytych plenerów twórczych, przeprowadzonych w okresie minionego lata. Wystawa potrwa do 6 października, a potem zostanie przeniesiona do jednego z Domów Kultury w Legnicy.

 Idź do galerii  

26/09/2023

Wystawa poplenerowa w Hotelu BARON w Lubinie

Owocem dwóch plenerów artystycznych zorganizowanych przez Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury w okresie wakacji, jest wystawa - prezentowana w Restauracji Hotelu BARON. Od 26 września 2023 r. - można tam obejrzeć prace wykonane przez artystów z LSTK, którzy wiernie utrwalili rzeczywistość minionego lata na płótnie, by pokazać je lokalnej społeczności. Twórcy z Lubina byli w tym roku, zarówno w górach jak i nad morzem. "Górskie klimaty" przedstawiają piękno naszych gór, z dużym uwzględnieniem masywów Ziemi Kłodzkiej, bo w tym regionie odbył się tegoroczny, dwudniowy plener, który dał natchnienie twórcze dla artystów. Drugi tegoroczny plener odbyty w miejscowości Rewal nad Bałtykiem, również tchnął w artystów wenę twórczą, którego efektem są "Morskie klimaty", które można również zobaczyć na prezentowanej wystawie.

 Idź do galerii  

22/09/2023

Nasza wystawa kopernikańska zyskuje uznanie

Wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" prezentowana w "Galerii na Piętrze" w Centrum Kultury MUZA od 12 sierpnia, zdobywa ogromne uznanie i zostaje przedłużona do 6 października 2023 r. Finisaż tej wystawy zaplanowano na 3 października o godz. 16.00, na który serdecznie zapraszamy sympatyków malarstwa.

28/08/2023

Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła 2023

Tradycyjnie już, jak co roku, artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury wzięli udział w dorocznym Plenerze Sztuk Wszelakich i Rękodzieła, organizowanym przez Centrum Kultury MUZA.  Impreza miała miejsce w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w Parku Piłsudskiego. Tym razem twórcy z LSTK, poza wyrobami rękodzielniczymi, wystawili także prace malowane na płótnie. Pięknie prezentowały się dwa namioty pod szyldem Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Mimo niesprzyjającej pogody, w imprezie wzięło udział wielu lokalnych wystawców, a także z poza regionu. Artystyczne zakończenie lata możemy uznać za udane.

 Idź do galerii  

25/08/2023

Wystawa prac plenerowych w Rewalu

Podczas pobytu na plenerze w Rewalu w sierpniu 2023 r., twórcy z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, poza warsztatami interdyscyplinarnymi wykonali szereg prac artystycznych, głównie związanych z morzem. Tytuł wystawy "Morskie impresje". Właściciele uroczego Pensjonatu "EUROBAŁTYK", w którym gościli artyści, zezwolili na zaprezentowanie osiągnięć plenerowych na ich terenie. Pomieszczenie wystawowe nie było zbyt duże, jednakże wystawa przyciągała obserwatorów. Wystawę podziwiali nie tylko mieszkańcy pensjonatu, ale także okolicznych ośrodków wypoczynkowych. Można było zanotować również wielu obserwatorów z Niemiec, którzy wypoczywali w nadmorskim Rewalu. Wystawa trwała tylko dwa dni, ale należy podkreślić, że cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 Idź do galerii 

25/08/2023

Letni plener artystyczny w Rewalu

Po raz kolejny twórcy z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury udali się do nadmorskiego Rewala, by przez kilka sierpniowych dni zatopić się w marzeniach i twórczo spędzić czas. Tym razem tematem przewodnim było życie i osiągnięcia naszego znakomitego astronoma - Mikołaja Kopernika oraz przestrzeń astronomiczna, na której opierał swoje główne hipotezy. Artyści częściowe dofinansowanie otrzymali w ramach realizacji zadania publicznego, zgodnie z Umową zawartą ze Starostwem Powiatowym w Lubinie. Zajęcia zaczęły się już w dniu 16 sierpnia, gdzie Pani mgr Elżbieta Kochan wygłosiła wykład dotyczący życia Kopernika, nawiązując i zachęcając uczestników do wzięcia udziału w warsztatach interdyscyplinarnych, mających na celu szersze spojrzenie artystów na otaczający nas wszechświat. Było to duże wyzwanie, ale do pokonania. Podczas pobytu, gospodarze Pensjonatu "Eurobałtyk" zezwolili na zaprezentowanie osiągnięć plenerowych. Choć krótka i ograniczona lokalowo wystawa pod tytułem "Morskie impresje", przyciągnęła wielu obserwatorów przebywających w pensjonacie i nie tylko, szczególnie niemieckojęzycznych. Pogoda, jak na ten rok szczególnie dopisała, więc artyści mogli w międzyczasie rozkoszować się promieniami słonecznymi. Nie zabrakło również tradycyjnego grilla, gdzie posilając się przypieczonymi kiełbaskami, można było również potańczyć, w rytm muzyki prezentowanej przez lokalnego DJ-a.

 Idź do galerii 

12/08/2023

Wystawa "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" w CK MUZA

 

Artyści wg własnej koncepcji przedstawili na płótnie - piękno otaczającego nas wszechświata, udostępniając to społeczności lubińskiej. Wystawa będzie prezentowana na przełomie sierpnia i września, by umożliwić uczestnictwo w niej dzieciom i młodzieży, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Organizacja wystawy upamiętniającej Rok Mikołaja Kopernika, będzie miała ogromne znaczenie dla rozwoju kultury i dziedzictwa narodowego w naszym regionie. To właśnie Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego burzące ówczesny obraz świata. To on dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości i zapoczątkował rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Szczególnie dlatego, że był Polakiem musimy o tym pamiętać i szerzyć tę wiedzę wśród społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia. Wystawa Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń” przybliżyła zwiedzającym najciekawsze zagadnienia związane z układem słonecznym, a także z samym Kopernikiem. Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury przygotowało kolejną wystawę w Centrum Kultury MUZA. Tym razem nawiązującą do historii, a mianowicie obrazującą życie Mikołaja Kopernika.  Powyższe w związku z tym, że Senat RP ogłosił rok 2023 - Rokiem Kopernikowskim. Wystawa nosi tytuł "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń", a honorowy patronat nad wystawa przyjął Starosta Lubiński - Pan Paweł Kleszcz. Wystawa dostępna była w Galerii na Piętrze od 12 sierpnia i potrwa do 7 października.


 Idź do galerii 

06/07/2023

Wyprawa w Sudety Środkowe, czyli spotkanie w Kotlinie Kłodzkiej

Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w dniach 4 i 5 lipca 2023 r. mieli możliwość podziwiać piękno Sudetów  Środkowych, przebywając na plenerze artystycznym, realizując jednocześnie zadanie publiczne, zgodnie z umową zawartą  z Gminą Miejską Lubin. Planowanym miejscem pobytu był wspaniały Pensjonat "BUENOS AIRES" w Kudowie Zdrój, a jego okolice porywały twórców do pracy artystycznej. Zanim jednaj artyści dojechali do Kudowy Zdrój - zatrzymali się w Świdnicy, gdzie mogli podziwiać wspaniałą architekturę Rynku. Ponadto zwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie są wystawione unikalne eksponaty z dawnych czasów. Przejeżdżając przez Kłodzko zwiedzili także Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym najbardziej zachwyciła fascynująca wystawa zegarów z różnych epok. Wieczorem nie obyło się bez tradycyjnego spotkania grillowego, przy którym można było porozmawiać, pośpiewać, a także potańczyć. W drodze powrotnej zwiedzano Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach oraz Dawną Kopalnię Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie. W międzyczasie artyści zatrzymali się we wspaniałej kawiarni o spontanicznej nazwie "Biała Lokomotywa" w Nowej Rudzie, gdzie mogli zauroczyć się niespotykanym smakiem kawy.

 Idź do galerii 

02/07/2023

Kolejne wyzwanie Stanisława Ryczka

W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2023 r w wołoskiej księgarni odbyła się kolejna indywidualna wystawa naszego artysty malarza - Stanisława Ryczka. Na wystawie można było podziwiać 15 obrazów z różnych okresów twórczości autora. Mimo, że nie była to retrospektywa, twórca starał się przedstawić próbki swej działalności z ostatnich 20 lat. Oczywiście specyficzne warunki i szczupłość miejsca nie pozwoliły na szersze spojrzenie na twórczość artysty. Mimo to wystawa była ciekawym wyzwaniem i cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

                                        

30/06/2023

Konkurs: "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane"

W bieżącym roku świętujemy 100 rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W listopadzie ub. roku Senat RP uhonorował rok 2023 jej imieniem. Ustawa o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej nadmienia o doniosłości literackiego dorobku poetki, o czym świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i poza jej granicami. Poezja, którą pozostawiła potomnym inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów i zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze i istotne pytania. Tematy, które poruszyła w swojej poezji, wciąż sa aktualne a forma, jaka się posługiwała, zachwyca mistrzostwem. Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury również pragnie włączyć się w obchody "Roku Szymborskiej" organizując wewnętrzny  konkurs literacko plastyczny pod nazwą "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane". Konkurs odbędzie się przy współudziale Centrum Kultury MUZA. Poniżej przedstawiamy Regulamin tego konkursu, zatwierdzony przez Zarząd LSTK w dniu 29-06-2023 r.

 Regulamin 

02/06/2023

Dzień Działacza i Animatora Kultury w CK MUZA

29 maja to Dzień Działacza i Animatora Kultury, to święto osób, które swoim zaangażowaniem i pracą upiększają codzienne życie, promując tradycję i kulturę regionu. Praca w kulturze jest swego rodzaju służbą, która wymaga ogromnego wkładu pracy i poświęcenia  Bez nich świat byłby szary. Dzięki nim potrafimy się uśmiechać, zachwycać. I to jest warte zauważenia – tak działaczy i animatorów kultury ocenił starosta lubiński Paweł Kleszcz, który postanowił wielu z nich wyróżnić za wkład pracy w rozwój kultury na terenie powiatu lubińskiego oraz za umiejętność dzielenia się swoją wiedzą, pasjami i zdolnościami z drugim człowiekiem. W dniu 2 czerwca 2023 r. w "Klubie Pod Muzami" symboliczne podziękowania odebrało kilkadziesiąt osób: przedstawiciele instytucji kultury, ale i indywidualni twórcy, w tym Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. W imieniu delegacji Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury - za wyróżnienie podziękował prezes Zarządu LSTK, jednocześnie zapraszając wszystkich uczestników na "ucztę duchową", czyli do obejrzenia wystawy przygotowanej przez artystów w holu głównym Centrum Kultury MUZA.

 Idź do galerii 

01/06/2023

Kolejna wystawa w Centrum Kultury MUZA

Od 1 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury MUZA jest prezentowana wystawa prac malarskich autorstwa członków Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, będącą owocem pleneru artystycznego, odbytego w dniu 3 września 2022 r. w Parku Kopernika w Lubinie. W tym dniu, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie odbył się maraton organistów, wykonany na nowo odrestaurowanych organach, od wieków będących częścią lubińskiej kultury. Przy dźwiękach majestatycznej, barokowej muzyki, płynącej z głośników w Parku Kopernika, artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, obserwując architekturę największego kościoła w Lubinie i z myślą o przekazaniu jego walorów potomnym, utrwalili wiele pięknych elementów tego zabytku na płótnie. Malarze głównie koncentrowali się na uchwyceniu momentu zatrzymanego w czasie. Dzieła te oprócz walorów artystycznych, stały się jednocześnie dokumentem historycznym. Obrazy poza architektonicznymi aspektami, oddają również barwy, kształty i tony otaczającej, wręcz przepięknej przyrody.

 Idź do galerii  

22/04/2023

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2023

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury odbyło się 20 kwietnia 2023 r w biurze Zarządu przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 6a. o godz. 16.00, czyli zgodnie z planem. Zebraniu przewodniczył Jan Chronowski, a porządek Zebrania zawierał aż 29 pkt. w tym wybory nowych władz Stowarzyszenia na kolejną kadencję. W zebraniu uczestniczyło 27 członków Stowarzyszenia, co stanowiło prawie 80 % ogółu czlonków. Po zatwierdzeniu porządku obrad i regulaminu Zebrania, prezes Zarządu - Wiesław Radojewski przedstawił sprawozdanie finansowe za 2022 r oraz sprawozdanie merytoryczne za ubiegłą kadencję. Sprawozdania zostały zatwierdzone jednogłośnie. Zarząd otrzymał absolutorium. Podjęto szereg uchwał niezbędnych w prawidłowym  funkcjonowaniu Stowarzyszenia. Wybrano również nowe władze na następną  kadencję. Prezesem Zarządu ponownie został wybrany - Wiesław Radojewski. Wiceprezesem ponownie została wybrana - Krystyna Dutkiewicz, a sekretarzem - Elżbieta Jankowska-Ptak. Funkcję skarbnika przyjął - Jan Chronowski. Dokonano również wyboru organu nadzoru, czyli Komisji Rewizyjnej, której ponownie przewodniczyć będzie - Halina Bolesławska. W skład tej komisji weszły także: Mieczysława Bulerska i Anna Dinaku. Natomiast przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego został  - Wiesław Wojciechowski, a skład tego organu w nowej kadencji zasilać będą: Czesław Preneta i Maria Galuba.

     

     

 Sprawozdanie za 2022 r.  Protokół z Walnego Zebrania 

04/04/2023

Termin i porządek Walnego Zebrania Sprawozdawczego 2023

Zarząd Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury działając w oparciu o § 22 ust. 1 Statutu LSTK informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w biurze Zarządu w Centrum Działań Twórczych (sala nr 104). Nadmieniamy, że każdy członek Stowarzyszeniazgodnie z § 5 ust. 3g. Regulaminu LSTK ma obowiązek uczestnictwa w Walnych Zebraniach członków, bądź usprawiedliwienia ich nieobecności. Nieuczestnictwo w zebraniu nie zwalnia członka LSTK z realizacji przyjętych uchwał i innych ustaleń. Ponadto zgodnie z § 5 ust. 2a Regulaminu LSTK każdy członek LSTK ma prawo wnioskowania na Walnym Zebraniu oraz wyboru i wybieralności władz Stowarzyszenia.

 Porządek Zebrania 

18/03/2023

Spotkanie w Wołowskim Ośrodku Kultury

Z Wołowskiego Ośrodka Kultury otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w wernisażu wystawy "Spotkanie ze sztuką". Na wystawie zaprezentowano prace malarskie sześciu artystów ze środowiska wołowskiego, w tym jednego z naszych członków - Stanisława Ryczka. Wernisaż odbył się 17 marca 2023 r. w godzinach wieczornych i przebiegał jak zawsze w miłej i sympatycznej atmosferze. W spotkaniu uczestniczyła grupa artystow z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury z prezesem - Wiesławem Radojewskim na czele. Pan Stanisław Ryczek jak zawsze zachwycił obserwatorów swoją niezwykłością i spontanicznością, nie pomniejszając profesjonalności pozostałych artystów. Na wystawie mogliśmy podziwiać prace z różną tematyką, kolorystyką i wielkością. Przy symbolicznej lampce wina mogliśmy porozmawiać bezpośrednio z artystami jak i z sympatykami malarstwa.

 Idź do galerii 

25/02/2023

Wernisaż wystawy "Życie oczami artystów" w GALERII ARS ET HISTORIA w Bolkowie 

W dniu 24 lutego 2023 r. w Galerii ARS ET HISTORIA w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie, odbył się wernisaż wystawy "Życie oczami artystów", na której prezentowane są prace twórcze artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Wernisaż cieszył się ogromnym powodzeniem. gdyż wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Otwarcia dokonał przedstawiciel Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bolkowie - Joel Śluczka, przedstawiając gości i nakreślając ogólny cel i walory prezentowanej wystawy, po czy głos zabrał Prezes Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury - Wiesław Radojewski. Prezes LSTK nawiązał do historii dotychczasowych kontaktów Stowarzyszenia z wieloma ośrodkami kulturalnymi z Gminy Bolków, a także przedstawił poszczególne grupy artystyczne skupione w Stowarzyszeniu, które przygotowały prace prezentowane na wystawie. Dla uświetnienia wieczoru - artyści przygotowali krótki pokaz słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze poetów ze Stowarzyszenia. Punktem kulminacyjnym wieczoru było zwiedzanie Galerii, gdzie prezentowane były prace. Przy symbolicznej lampce wina czy też filiżance herbatki, goście mogli podzielić się wrażeniami, a także porozmawiać bezpośrednio z artystami. Na wystawę, która potrwa do 27 marca 2023 r. składają się obrazy malowane na płótnie, głównie wykonane farbami olejnymi i akrylowymi. Są fotografie, oraz wyroby rękodzielnicze, w których prezentowane są: lalkarstwo, wikliniarstwo, koronkarstwo, biżuteria i ceramika. Nie brakuje również obrazów wyszywanych na płótnie.

 Idź do galerii 

18/02/2023

Zaproszenie na wystawę do Bolkowa

Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury serdecznie zapraszają swoich sympatyków na wernisaż wystawy "Życie oczami artystów", który odbędzie sie w dniu 24 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Galerii ARS ET HISTORIA w Bolkowie przy ul. Niepodległosci 10.  Wystawę, która potrwa do 25 marca 2023 r. zorganizowaliśmy w ramach nawiązanej współpracy z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków. 


11/01/2023

Miłe i owocne spotkanie w Bolkowie

11 stycznia 2023 r. delegacja z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury z prezesem Wiesławem Radojewskim na czele, uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bolkowie - Panią Katarzyną Doszczak-Fuławką. Rozmowy miały na celu osiągnięcie wspólnego porozumienia w sprawie nawiązania obustronnej współpracy, co zostało zakończone sukcesem. Rozmowy przy filiżance herbaty przebiegały w miłej atmosferze, a ich rezultatem było ustalenie zasad i terminu organizacji wystawy prac wykonanych przez artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie. Zaplanowano, że wystawa pod tytułem "Życie oczami artystów" zaprezentowana zostanie na przełomie lutego i marca, a wernisaż tej wystawy odbędzie się w dniu 24 lutego 2023 r. Wierzymy też, że ta wystawa zapoczątkuje dalszą wspópracę z tym urokliwym miastem, jakim jest Bolków.