Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

ROK 2019

15/12/2019

Spotkanie opłatkowe 

14 grudnia 2019 r artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, wspólnie z myśliwymi reprezentującymi Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ Okręgu Legnickiego uczestniczyli w spotkaniu "opłatkowym", zorganizowanym w Restauracji Hotelu BARON. Wspaniała i podniosła atmosfera towarzyszyła przez całe spotkanie. Choinka udekorowana świątecznymi ozdobami miała niesamowity wpływ na wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastrój. Wigilijne potrawy, obustronna wymiana życzeń, wspólne plany na przyszłość i pamiątkowe fotografie na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. 

 Idź do galerii 

06/12/2019

Wystawy: "Barbórka" i "Czar Świąt w zimowej scenerii"

5 grudnia 2019 r. odbył się finisaż wspaniałej wystawy związanej z górnictwem, ale także nawiązujacej do Świąt Bożego Narodzenia z uwzglednieniem scenerii zimowej. Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury z całym sercem zaangażowali się do tego przedsięwzięcia, przygotowując prace wzbudzające zachwyt zarówno wsród zwolenników górnictwa, jak i osób pielegnujacych tradycje świąteczne. Aspekty zimowe wprowadzone do wystawy, były czymś wspaniałym, szczególnie gdy tej zimy w obecnych czasach nam brakuje. Finisaż wystawy był również chwilą, by dokonać podsumowania całego roku. Wyróżniajacy sie twórcy otrzymali nagrody za swą twórczość. Należy również nadmienić, że wystawa była mocno inspirującą dla zwiedzających, a w samym finisażu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

 Idź do galerii 

25/10/2019

Wystawa poplenerowa "Kobieta w nadmorskiej architekturze"

Nadszedł czas na wystawę poplenerową. Wspomnienia, a przede wszystkim prace artystyczne, które zostały wykonane podczas pleneru w Dziwnowie, zostały zaprezentowane dla lubińskiej społeczności w Młodzieżowym Domu Kultury już we wrześniu b.r., a finisaż tej wystawy odbył się w dniu 24 października 2019 r. Tytuł przewodni wystawy to „Kobieta w architekturze nadmorskiej”. Było to ogromne wyzwanie dla artystów, którzy mimo pierwotnych sprzeciwów, doskonale sobie z tym tematem poradzili. Duża w tym była zasługa Pani Elżbiety Kochan - instruktorki z dziedziny plastycznej, która prowadziła nadmorskie warsztaty. Dokonano podsumowania pleneru i oceny poszczególnych prac. Dzieła były wspaniałe, a artyści i inne osoby uczestniczące w finisażu, przy symbolicznej lampce wina, długo dyskutowali na temat wystawy. Wystawa ogólnie cieszyła się ogromnym powodzeniem, dlatego uznano, że będzie jeszcze udostępniona szerokiej publiczności co najmniej do połowy listopada.

 Idź do galerii  

30/09/2019

Myśliwskie Grappowanie

28 września 2019 r. delegacja artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, na zaproszenie Prezesa Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ Okręgu Legnickiego, uczestniczyła w dorocznym „Myśliwskim Grappowaniu”, zorganizowanym przez Koła łowieckie z rejonu legnicko-jeleniogórskiego. Wspaniała impreza odbyła się w Ośrodku Agroturystycznym „Ranczo GRAPA” w Nowych Łąkach k/ Pielgrzymki. Podczas uroczystości powołano ks. Franciszka Wróbla na kapelana Myśliwych Okręgu Legnickiego. Prezentowana wystawa, o tematyce myśliwskiej dodała splendoru imprezie. Największa kolekcję z dziedziny łowieckiej wystawiła nasza artystka – Janina Smolarek. Uczestnicy podczas wspólnego biesiadowania mogli wysłuchać koncertów zespołów: „ŻUBROSIE”, „BENE” i „HUBERTUS

 Idź do galerii 

29/09/2019

Wystawa indywidualna Stanisława Ryczka w Wołowie

27 września 2019 r. w Wołowskim Ośrodku Kultury w Wołowie odbył się finisaż indywidualnej wystawy naszego artysty - malarza Stanisława Ryczka. Wystawa była prezentowana w tamtejszym Ośrodku przez cały miesiąc wrzesień. Pan Stanisław zaprosił szereg znajomych i przyjaciół z Wołowa, ale nie zabrakło też koleżanek i kolegów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, z prezesem Wiesławem Radojewskim na czele. Wystawa odniosła duże wrażenie, a piękno wyrażone przez artystę, na długo pozostanie w pamięci uczestników. 

 Idź do galerii 

31/08/2019

Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła

25 sierpnia 2019 r. odbył się doroczny Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła (kontynuacja dawnego „Festiwalu Rękodzieła”) organizowany przez Centrum Kultury „MUZA” w Parku Piłsudskiego. Również ta impreza odbyła się z udziałem artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Artyści wystawili swoje prace głównie w dziedzinie rękodzieła i ceramiki, ale nie zabrakło również obrazów malowanych farbami olejnymi i akrylowymi, bądź też wspaniałych dzieł wyszywanych na płótnie. Pogoda dopisała i wspaniała przygoda trwała do późnych godzin wieczornych. Należy nadmienić, że jest to jedyny sposób, gdzie twórcy poza wystawieniem swych prac, mogli je także spieniężyć. Zadowoleni byli zarówno zwiedzający jak i wystawiający.

 Idź do galerii 

30/08/2019

Plener artystyczny w Dziwnowie

W dniach 6 – 16 sierpnia 2019 r. artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury uczestniczyli w plenerze, w nadmorskiej miejscowości Dziwnów. Tym razem tematem przewodnim była „Kobieta w architekturze nadmorskiej”. Warsztaty artystyczne zaszczyciła swą obecnością znakomita znawczyni sztuki - Pani Elżbieta Kochan, która poprzez wykłady i pracę w terenie dużo wniosła w przygotowanie prac, szczególnie szkicowanych, a potem malowanych na płótnie. Twórcy oprócz rutynowej pracy, wypoczywali korzystając ze wspaniałej pogody. Nie brakło też wspólnej zabawy i wycieczek po okolicznych miejscowościach.

 Idź do galerii 

31/07/2019

Finisaż wystawy "Piękno Natury"

Przez cały lipiec 2019 r. artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury prezentowali swoje prace na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie. Wystawa miała spontaniczną nazwę nawiązującą do okresu wiosenno-letniego: „PIĘKNO NATURY”. Finisaż tej wystawy odbył się w dnu 31 lipca 2019 r. o godz. 17.00 i przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać wystawione prace w dziedzinie malarstwa, fotografii i rękodzieła. Jak zawsze nie brakło słów uznania dla artystów, o czym świadczą wpisy do kroniki.

 Idź do galerii