Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

ROK 2022

06/06/2022

Artystyczny weekend w Hotelu ASTONE w Lubinie

Pierwszy weekend czerwcowy artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury spędzili przy Hotelu ASTONE w Lubinie, gdzie mogli zaprezentować swoje prace publiczności. Szpaler sztalug, na których prezentowane były obrazy przyciągał zainteresowanych. W pierwszym dniu prace były wystawione na zewnątrz, a w drugim dniu wystawę przeniesiono do holu hotelowego. Artyści prezentowali różne techniki malarstwa, a tematem przewodnim były impresje wiosenno-letnie. Również dla samych artystów był to udany weekend, gdyż przez dwa dni mogli się spotkać, wspólnie podyskutować, a przede wszystkim dobrze wypocząć. W porozumieniu z przychylnie nastawionym do powyższego przedsięwzięcia - właścicielem Hotelu ASTONE, wystawa została przedłużona o kilka dni - do czwartku czyli do 9 czerwca.

 Idź do galerii 

24/05/2022

Plener artystyczny w Ogrodzie FREYA w Bukownej

24 maja 2022 r. kilkunastu osobowa grupa artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury gościła w uroczym Ogrodzie "FREYA" w Bukownej. Wspaniały wiosenny nastrój był natchnieniem, a zarazem ładowaniem "akumulatorów twórczych" na nadchodzący sezon. Mimo zapowiadanych przez synoptyków złych warunków atmosferycznych, frekwencja dopisała i jak się potem okazało dopisała również pogoda. Uczestnicy pleneru zachwycali się kwitnącymi roślinami, szczególnie o tej porze rododendronami, azaliami i łubinami. Nie małe wrażenie dała różnorodność nasadzonych tam drzew i krzewów. Każdy z artystów znalazł swoje miejsce by utrwalić je w szkicownikach, ale również wyrażając swoje doznania bezpośrednio na płótnie przy pomocy pasteli, akwareli bądź akryli. Wielką atrakcją był koncert fortepianowy w wykonaniu właścicielki Ogrodu. Pani Ania wykonała szereg etiud, mazurków i nokturnów naszego znakomitego kompozytora Fryderyka Chopina. Nie brakło oczywiście tradycyjnego grilla. Kilkugodzinny pobyt na pewno na trwałe pozostanie w pamięci uczestników pleneru.

 Idź do galerii 

30/04/2022

Kolejna odsłona w Restauracji sieci BARON

Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury przygotowali kolejną wystawę w Restauracji sieci BARON. Tym razem tematem przewodnim są kwiaty. Wystawa nosi nazwę "Wiosenne impresje kwiatowe" i będzie trwała przez cały maj. Kwiaty towarzyszą istotnym chwilom w życiu każdego człowieka. Kwiaty wyrażają najsilniejsze i najważniejsze uczucia - miłość, przyjaźń, troskę i oddanie. Kwiaty na obrazach są doskonałe dla osób, które uwielbiają naturę, ale zarazem chcą to piękno zachować na dłużej. Każdy oglądający wystawę może odkryć coś nowego i zamienić swoją przestrzeń w efektowne i urokliwe miejsce pełne blasku! Wszystkie wystawione obrazy są ręcznie malowane, ale także wyszywane. Nie brakło również aspektów ceramicznych. Artyści włożyli w swoją pracę wiele uczucia, a ich wyobraźnia sięga głębokiej przestrzeni i zadumania.

 Idź do galerii 

12/02/2022

Wystawa Walentynkowa w Restauracji sieci BARON

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zorganizowało wspaniałą Wystawę Walentynkową, która miała miejsce w Restauracji sieci BARON (dawna Lutnia). Inauguracja wystawy  miała miejsce 12 lutego i trwała do 10 marca 2022 r. Wielu obserwatorów wystawy, przy filiżance kawy mogło powspominać, bądź pomarzyć o przyszłości, a może ta wystawa była zaczątkiem jakiejś nowej znajomości, która przerodziła się w miłość?? Finisaż Wystawy Walentynkowej, którą artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury zorganizowali w Restauracji sieci BARON w Lubinie odbył się w dniu 10 marca 2022r. Ze względu na COVID-19 finisaż miał charakter zamknięty. Uczestnicy spotkania podsumowali przebieg wystawy uznając, że cieszyła się ona dużym uznaniem. Przy filiżance kawy artyści wspominali minione dni, ale również planowali przyszłość. Zrodziła się idea stworzenia kolejnej wystawy w tym niesamowitym miejscu. Tematem przewodnim będą kwiaty, a najlepszym okresem dla wystawy będzie miesiąc maj. Korzystając z okazji, że w uroczystości wzięli udział niemal wszyscy członkowie Stowarzyszenia, prezes Zarządu - Wiesław Radojewski - przedstawił ramowy plan działania na 2022 r i oczywiście nie zapomniał o artystkach, które dwa dni wcześniej obchodziły swoje doroczne święto, życząc im zdrowia, wytrwałości i weny twórczej, która jest niezbędna w pracy artystycznej.

 Idź do galerii 

18/01/2022

Spotkanie Noworoczne członków LSTK

Spotkanie noworoczne zainicjowane przez Zarząd Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury odbyło się 18 stycznia 2022 r. w Restauracji Hotelu BARON i przebiegało w podniosłej, świątecznej atmosferze oraz wzajemnej życzliwości wszystkich osób uczestniczących w tym spotkaniu. Prezes Zarządu LSTK – Wiesław Radojewski złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Podkreślił, jak ważne w ostatnich latach stało się zdrowie, spokój i chęć powrotu do normalności, która pozwali nam żyć w sposób pełny i spełniony. Jednocześnie zaprosił wszystkich członków do licznego i aktywnego udziału we wszystkich przedsięwzięciach, które będą organizowane w 2022 r. - życząc zdrowia, realizacji już podjętych wyzwań i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 Idź do galerii     

19/01/2022

Finisaż wystawy  "Nie zapomnimy - 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego"


19 stycznia 2022 r. odbył się finisaż wystawy "40-ta rocznica ogłoszenia stanu wojennego", która była prezentowana w Centrum Kultury MUZA od 10 grudnia ubiegłego roku. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 - finisaż miał charakter zamknięty, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Wzięli w nim udział jedynie członkowie Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, oraz przedstawicielka CK MUZA Pani Agnieszka Byszkowska. Prezes Zarządu LSTK - Wiesław Radojewski poinformował zebranych, że wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem lubińskiej społeczności i dlatego była przedłużona o prawie miesiąc. Jednocześnie oznajmił, że prezentowane przez Stowarzyszenie wystawy historyczne mają ogromne znaczenie w wychowaniu młodego pokolenia i dlatego będą w przyszłości kontynuowane. Wyrazy uznania dla artystów przekazała również przedstawicielka CK MUZA.

Prezentowana wystawa odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Lubińskiego Pana Adama Myrdy.

 Idź do galerii