Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

 

Narodowy Instytut
Wolności - Centrum
Rozwoju
Społeczeństwa
Obywatelskiego

 

 

Roczne uproszczone sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego

 

 

                                                                        za rok 2023

 

•           Formularz należy wypełnić w języku polskim;

•          Sprawozdawca wypełnia tylko przeznaczone dla niego białe pola;

•          W trakcie wypełniania formularza istnieje możliwość dodawania wierszy oraz zawijania tekstów w polach;

•          We wszystkich polach, w których nie będą  wpisane odpowiednie informacje, należy wstawić pojedynczy znak myślnika (-)

 

 

   Data zamieszczenia sprawozdania                   2024-05-01  

 

I.                 I.    Dane organizacji pożytku publicznego

 

1. Nazwa organizacji

LUBIŃSKIE STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY

 

2. Adres siedziby i dane kontaktowe

Kraj POLSKA

Województwo DOLNOŚLĄSKIE

Powiat LUBIŃSKI

 

Gmina LUBIN

Ulica KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Nr domu 6A

Nr lokalu

 

Miejscowość LUBIN

Kod pocztowy 59-300

Poczta LUBIN

Nr telefonu 606791824

 

Nr faksu

E-mail lstk.lubin@gmail.com

Strona www www.lstk.pl

3. Data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym

2001-12-10

 

4. Data uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego

2006-05-26

 

5. Numer REGON

39094790600000 6. Numer KRS 0000070831

 

7. Skład organu zarządzającego organizacji

(Należy wpisać imiona, nazwiska oraz informacje o funkcji pełnionej przez poszczególnych członków organu zarządzającego)

Imię i nazwisko

Funkcja

Wpisany do KRS

 

Wiesław Radojewski

Przewodniczący

TAK

 

Krystyna Dutkiewicz

Wiceprzewodnicząca

TAK

 

Jan Chronowski

Skarbnik

TAK

 

 

Elżbieta Jankowska-Ptak

Sekretarz

TAK

 

 

 

 

 

8. Skład organu kontroli lub nadzoru organizacji

(Należy wpisać imiona, nazwiska oraz informacje o funkcji pełnionej przez poszczególnych członków organu kontroli lub nadzoru)

Imię i nazwisko

Funkcja

Wpisany do KRS

 

Halina Bolesławska

Przewodnicząca

TAK

 

Mieczysława Bulerska

Członek

TAK

 

Anna Dinaku

Członek

TAK

 

 

II. Charakterystyka działalności organizacji pożytku publicznego w okresie sprawozdawczym

 

1.       Opis działalności pożytku publicznego

1.1.  Opis głównych działań podjętych przez organizację

 

 

Charakterystyka działalności:

 

     Członkowie Stowarzyszenia to przeważnie ludzie wywodzący się ze środowiska górniczego jak również młodzi twórcy naszego regionu pogłębiający swoje pasje i poszukujący nowych inspiracji. Od paru lat stowarzyszenie uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych. W roku 2012 twórcy naszego stowarzyszenia przekazali prace na aukcję charytatywną  wspierającą lubińskie hospicjum. W 2014 roku za swoje dokonania i działalność Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury otrzymało Skrzydła NGO.

     Stowarzyszenie kontynuowało działania wspierające swoich członków poprzez organizację plenerów, spotkań warsztatowych, jak również było organizatorem wystaw w tym poplenerowych. Przed wszystkimi organizowanymi wystawami odbywały się spotkania tematyczne, które pozwoliły na wymianę doświadczeń, gdyż należy wspomnieć, iż w Stowarzyszeniu występuje tzw. wielopokoleniowość. Dzielenie się swoja wiedzą i pasją z młodymi ludźmi pokazało, jak sztuka może wypełnić ich wolny czas. Szeregi Stowarzyszenia zwiększają się co roku.

Tylko w 2023 r. Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zorganizowało 10 wystaw o różnych tematach, ale szczególnie należy przytoczyć dwie wystawy, które znacznie podniosły prestiż artystów. W związku z tym, że rok 2023 był „Rokiem Kopernika” ustanowionym przez Senat RP – zorganizowano wystawę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi, która wystawiana była nie tylko w Centrum Kultury MUZA w Lubinie, ale również w Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy i w Galerii           ARS ET HISTORIA w Bolkowie. Druga sztandarowa wystawa lubińskich artystów była poświęcona naszej znakomitej noblistce - Wisławie Szymborskiej w 100 rocznicę jej urodzin. Wystawę „Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane”, którą jako konkursową oceniali znakomici znawcy sztuki z Gorzowa Wlkp., Przemyśla i z Warszawy – wystawiono ją na przełomie listopada i grudnia w Centrum Kultury MUZA, a odwiedziło ją ponad 2 tysiące ludzi.

 

Działalność Zarządu:

 

     Zarząd Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury działał w 4-ro osobowym składzie i realizował określone zadania zgodnie ze statutem.  Zarząd występował do jednostek samorządowych w celu uzyskania dotacji - jako uczestnik organizowanych konkursów, jednakże dotację otrzymał jedynie z lokalnego Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, a ich rozliczenie następowało w ustalonym terminie. W projekcie tym brali udział artyści ze Stowarzyszenia mając przez to możliwość zdobywania doświadczeń, ale także przekazywania ich młodym pokoleniom.  Zarząd współpracuje z lokalnymi ośrodkami kultury w Lubinie: Centrum Kultury „MUZA” i Centrum Działań Twórczych, ale wychodzi również na zewnątrz – nawiązując współpracę z innymi ośrodkami kultury: Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy czy też Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bolkowie.  Poprzez przygotowanie i udział w wielu wystawach - artyści mieli możliwość promowania Zagłębia Miedziowego w regionie. Promowali również swój wizerunek, otrzymując niejednokrotnie duże uznanie.

     Zarząd LSTK odbywał cykliczne posiedzenia Zarządu, rozwiązując bieżące problemy, bądź ustalając plany działania. W posiedzeniach tych zawsze uczestniczyła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - przez co mogła na bieżąco kontrolować działalność Zarządu, a także występować z głosem doradczym. Zarząd wspomógł swoich członków poprzez rezerwację miejsc, do uczestnictwa w lokalnym festiwalu („Festiwal Sztuk Wszelakich i Rękodzieła”, Festiwal Chleba” itp.).

     Zarząd w ubiegłym roku zawarł nową umowę z Centrum Działań Twórczych związaną z udostępnieniem pomieszczenia do odbywania cyklicznych Zebrań na zasadzie nieodpłatnego użytkowania. Działalność finansowa odbywała się bezgotówkowo za pośrednictwem konta założonego w Banku SANTANDER. Zarząd sukcesywnie redaguje i prowadzi kronikę. Skutecznie funkcjonuje strona internetowa, gdzie są podawane najważniejsze wydarzenia i informacje dotyczące Stowarzyszenia. www.lstk.pl

Prowadzona jest również strona na portalu społecznościowym FACEOBOOK.

 

1.2.  Ważniejsze działania twórcze:

 

1.       Wystawa w Galerii ARS ET HISTORIA w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie

 

W dniach 24 luty do dnia 27 marca 2023 r. w Galerii ARS ET HISTORIA w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie, prezentowana była wystawa "Życie oczami artystów", na której prezentowane były prace twórcze artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem. gdyż odwiedziło ją kilkaset osób. Podczas uroczystego wernisażu przedstawiono poszczególne grupy artystyczne skupione w Stowarzyszeniu, a dla  uświetnienia wieczoru - artyści przygotowali krótki pokaz słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze poetów ze Stowarzyszenia. Na wystawie prezentowane były obrazy malowane na płótnie, głównie wykonane farbami olejnymi i akrylowymi. Były fotografie, oraz wyroby rękodzielnicze, w tym: lalkarstwo, wikliniarstwo, koronkarstwo, biżuteria i ceramika. Nie brakło również obrazów wyszywanych na płótnie.

 

 

2.       Wystawa promująca zabytki Lubina w Centrum Kultury Muza

 

           Od 1 do 30 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury MUZA, była prezentowana wystawa prac malarskich autorstwa członków Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, będącą owocem pleneru artystycznego, odbytego w dniu 3 września 2022 r. w Parku Kopernika w Lubinie. W tym dniu, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie odbył się maraton organistów, wykonany na nowo odrestaurowanych organach, od wieków będących częścią lubińskiej kultury. Przy dźwiękach majestatycznej, barokowej muzyki, płynącej z głośników w Parku Kopernika, artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, obserwując architekturę największego kościoła w Lubinie i z myślą o przekazaniu jego walorów potomnym, utrwalili wiele pięknych elementów tego zabytku na płótnie. Malarze głównie koncentrowali się na uchwyceniu momentu zatrzymanego w czasie. Dzieła te oprócz walorów artystycznych, stały się jednocześnie dokumentem historycznym. Obrazy poza architektonicznymi aspektami, oddają również barwy, kształty i tony otaczającej, wręcz przepięknej przyrody.

 

3.       Plener artystyczny na Ziemi Kłodzkiej

 

Artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w dniach 4 i 5 lipca 2023 r. mieli możliwość podziwiać piękno Sudetów  Środkowych, przebywając na plenerze artystycznym, realizując jednocześnie zadanie publiczne, zgodnie z umową zawartą  z Gminą Miejską Lubin. Planowanym miejscem pobytu był wspaniały Pensjonat "BUENOS AIRES" w Kudowie Zdrój, a jego okolice porywały twórców do pracy artystycznej. Panorama okalająca Kudowę Zdrój dała artystom natchnienie i wenę twórczą, w wyniku której powstało wiele prac, które zostały udostępnione na wystawie poplenerowej w miesiącu październiku i listopadzie dla lubińskiej społeczności. Zanim jednaj artyści dojechali do Kudowy Zdrój - zatrzymali się w Świdnicy, gdzie mogli podziwiać wspaniałą architekturę Rynku. Ponadto zwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie są wystawione unikalne eksponaty z dawnych czasów. Przejeżdżając przez Kłodzko zwiedzili także Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym najbardziej zachwyciła fascynująca wystawa zegarów z różnych epok. W drodze powrotnej zwiedzano Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach oraz Dawną Kopalnię Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie.

 

4.       Letni plener artystyczny wraz z wystawą plenerową w Rewalu

 

W sierpniu twórcy z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury udali się do nadmorskiego Rewala, by przez kilka sierpniowych dni zatopić się w marzeniach i twórczo spędzić czas. Tym razem tematem przewodnim było życie i osiągnięcia naszego znakomitego astronoma - Mikołaja Kopernika oraz przestrzeń astronomiczna, na której opierał swoje główne hipotezy. Artyści częściowe dofinansowanie otrzymali w ramach realizacji zadania publicznego, zgodnie z Umową zawartą ze Starostwem Powiatowym w Lubinie. Zajęcia zaczęły się już w pierwszym dniu, gdzie Pani mgr Elżbieta Kochan wygłosiła wykład dotyczący życia Kopernika, nawiązując i zachęcając uczestników do wzięcia udziału w warsztatach interdyscyplinarnych, mających na celu szersze spojrzenie artystów na otaczający nas wszechświat. Było to duże wyzwanie, ale do pokonania. Podczas pobytu na plenerze, twórcy z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, poza warsztatami interdyscyplinarnymi wykonali szereg prac artystycznych, głównie związanych z morzem. Tytuł wystawy "Morskie impresje" Właściciele uroczego Pensjonatu "Eurobałtyk", w którym gościli artyści, zezwolili na zaprezentowanie osiągnięć plenerowych na ich terenie. Pomieszczenie wystawowe nie było zbyt duże, jednakże wystawa przyciągała obserwatorów.

 

5.       Wystawa „Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń” w Centrum Kultury MUZA

   
W sierpniu 2023 r. Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury przygotowało kolejną wystawę w Centrum Kultury MUZA. Tym razem nawiązującą do historii, obrazującą życie Mikołaja Kopernika.  Powyższe w związku z tym, że Senat RP ogłosił rok 2023 - Rokiem Kopernikowskim. Wystawa nosiła tytuł "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń", a honorowy patronat nad wystawą przyjął Starosta Lubiński. Wystawa dostępna była w Galerii od 12 sierpnia do 7 października, zakończona uroczystym finisażem z udziałem wielu znanych gości. Artyści wg własnej koncepcji przedstawili na płótnie - piękno otaczającego nas wszechświata, udostępniając to społeczności lubińskiej. Organizacja wystawy upamiętniającej Rok Mikołaja Kopernika, miała ogromne znaczenie dla rozwoju kultury i dziedzictwa narodowego w naszym regionie. To właśnie Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego burzące ówczesny obraz świata.. Szczególnie dlatego, że był Polakiem musimy o tym pamiętać i szerzyć tę wiedzę wśród społeczeństwa, a szczególnie młodego pokolenia. Wystawa „Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń” przybliżyła zwiedzającym najciekawsze zagadnienia związane z układem słonecznym, a także z samym Kopernikiem. Wystawa ta była również prezentowana w Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy (listopad) i w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bolkowie (grudzień).

 

6.       Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła

 

Tradycyjnie już, jak co roku, artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury wzięli udział w dorocznym Plenerze Sztuk Wszelakich i Rękodzieła, organizowanym przez Centrum Kultury MUZA.  Impreza miała miejsce w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w Parku Piłsudskiego. Tym razem twórcy z LSTK, poza wyrobami rękodzielniczymi, wystawili także prace malowane na płótnie. Pięknie prezentowały się dwa namioty pod szyldem Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Mimo niesprzyjającej pogody, w imprezie wzięło udział wielu lokalnych wystawców, a także z poza regionu. Artystyczne zakończenie lata należy uznać za udane.

 

7.       Wystawa konkursowa „Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane”

 

W Centrum Kultury MUZA w Lubinie, od 15 listopada do końca grudnia można było podziwiać  prace artystów Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury zgłoszone w ramach konkursu plastyczno-literackiego "Obrazy poezją Wisławy Szymborskiej inspirowane". Konkurs został ogłoszony z początkiem lata i artyści starannie się do tego przygotowali. Artyści mieli za zadanie namalować obraz na płótnie, inspirując się jednym z wierszy naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Wszystko to w związku z ogłoszeniem przez Senat RP - roku 2023 - "Rokiem Wisławy Szymborskiej" na okoliczność jej 100 rocznicy urodzin. Głównym organizatorem było Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, przy współudziale CK MUZA i Starostwa Powiatu Lubińskiego. Wpłynęło 16 zgłoszeń, a główną nagrodą był GRAND PRIX konkursu i 2 wyróżnienia. Były też nagrody rzeczowe dla zwycięzców i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych uczestników konkursu.  Prace oceniło Jury, w skład którego weszły znakomite osobistości ze świata kultury z różnych rejonów Polski (wszyscy spoza Dolnego Śląska). Wernisaż tej wystawy, wraz z odczytaniem oficjalnego protokołu Jury i wręczeniem nagród, odbył się 4 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury MUZA, a wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Wystawa prezentowała się zjawiskowo. Odbiorca mógł zagłębić się w otchłań myśli przekazanych w wierszu przez Wisławę Szymborską i porównać ją do sentencji uwidocznionych przez artystę na obrazie Z opinii administratora Galerii, gdzie prezentowana była wystawa, udział wzięło ponad dwa tysiące obserwatorów.

 

8.       Wystawa górnicza w świątecznym nastroju w Centrum Działań Twórczych

 

Wystawy nawiązujące do tradycji górniczych na stałe wpisały się kalendarz działalności Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Górniczy stan jest natchnieniem dla artystów, gdyż wielu z nich wywodzi się z górniczego środowiska i pragnie przekazać coś ze swego życia potomnym. Również w tym roku artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury z całym sercem zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przygotowując prace wzbudzające zachwyt zarówno wśród           zwolenników górnictwa, jak i osób pielęgnujących tradycje świąteczne. Wystawa prac artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, to niezwykłe połączenie malarstwa, fotografii i rękodzieła. To również pamięć o tradycjach           górniczych, tak ważnych w naszym regionie. 

Aspekty świąteczne eksponowane podczas wystawy są tym, co nas wprowadzi w wesoły nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Wystawa była prezentowana w Galerii Centrum Działań Twórczych od połowy listopada do końca grudnia, a jej wernisaż odbył się 1 grudnia.

 

 

1.3. Zasięg terytorialny faktycznie prowadzonej przez organizację działalności pożytku publicznego

□  najbliższe sąsiedztwo (osiedle, dzielnica, sołectwo, wieś, przysiółek)

□  gmina                                                          □  województwo

□  kilka gmin                                                   □  kilka województw

□  powiat                                                           cały kraj

□  kilka powiatów                                          □  poza granicami kraju

2.  Informacja dotycząca liczby odbiorców działań organizacji pożytku publicznego w okresie sprawozdawczym

2.1. Liczba odbiorców działań organizacji

 

Należy oszacować liczbę odbiorców działań organizacji w okresie sprawozdawczym, w podziale na osoby fizyczne i osoby prawne)

Osoby fizyczne

2 000

 

Osoby prawne

20

      2.2. Informacje na temat odbiorców innych, niż wymienieni w pkt 2.1., na rzecz których działała organizacja

                               (Np. zwierzęta, zabytki)

 

3. Informacja dotycząca przedmiotu działalności nieodpłatnej pożytku publicznego organizacji w okresie sprawozdawczym

3.1. Organizacja prowadziła działalność nieodpłatną   pożytku publicznego                                                                 

  Tak

  Nie

                       3.2. Należy wskazać nie więcej niż3 najważniejsze, pod względem wielkości wydatkowanych środków, sfery  

 

                                działalności pożytku publicznego, o których mowa w art. 4 ust. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o

 

                               działalności pożytku publicznego /' o wolontariacie, zaczynając od najważniejszej, wraz z odnoszącym się do

 

                              nich przedmiotem działalności

           Lp.

Sfera działalności pożytku publicznego

Przedmiot działalności

Szacunkowe koszty poniesione z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych w ramach sfery

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Celem stowarzyszenia jest stworzenie warunków dla rozwoju nieprofesjonalnych twórców, dążenie do powszechnego uznania twórczości robotniczej, jako istotnego nurtu w kulturze narodowej. Członkowie Stowarzyszenia to przeważnie ludzie wywodzący się ze środowiska górniczego będący na emeryturze lub rencie pogłębiający swoje pasje i poszukujący nowych inspiracji. Stowarzyszenie kontynuowało działania wspierające swoich członków poprzez organizację plenerów, spotkań warsztatowych, jak również było organizatorem wystaw w tym poplenerowych. Ponadto stowarzyszenie udziela pomocy zakupując niezbędne materiały i do pracy artystycznej (sztalugi, podobrazia, farby, ramy i oprawy itp.) dla swoich członków, szczególnie dla tych, którzy nie posiadają zasobnych portfeli. Podczas wyjazdów plenerowych uczestnicy mają umożliwiane zwiedzanie muzeów i dofinansowanie do biletów wstępu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 302,00 zł

 

4. Informacja dotycząca przedmiotu działalności odpłatnej pożytku publicznego organizacji w okresie sprawozdawczym

4.1. Organizacja prowadziła działalność odpłatną pożytku publicznego

      □    Tak

           Nie

4.2. Należy wskazać nie więcej niż3 najważniejsze, pod względem wielkości wydatkowanych środków, sfery działalności pożytku publicznego, o których mowa w art. ust. l ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego /' o wolontariacie ,zaczynając od najważniejszej, wraz z odnoszącym się do nich przedmiotem działalności

Lp.

Sfera działalności pożytku publicznego

Przedmiot działalności

Szacunkowe koszty poniesione z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych w ramach sfery

5. Informacja dotycząca działalności gospodarczej organizacji w okresie sprawozdawczym

5.1. Organizacja prowadziła działalność gospodarczą

□   Tak  

   Nie

5.2. Należy podać informację na temat przedmiotu działalności gospodarczej organizacji wraz z opisem tej działalności w okresie sprawozdawczym, a także kodu(-ów) PKD 2007 odpowiadającego  tej  działalności. Jeżeli organizacja prowadzi więcej niż 3 rodzaje działalności gospodarczej wa klasyfikacji PKD. należy podać informację na temat3 głównych rodzajów działalności (podanie maksymalnie 3 kodów),zaczynając od głównego przedmiotu działalności

Lp.

Numer Kodu (PKD)

Przedmiot i opis działalności

III. Ogólne informacje o uzyskanych przychodach i poniesionych kosztach w okresie sprawozdawczym

1. Informacja o przychodach organizacji

1. Łączna kwota przychodów organizacji ogółem (zgodnie z rachunkiem zysków i strat)

32 612,00 zł

a) przychody z działalności nieodpłatnej pożytku publicznego

1 302,00 zł

b) przychody z działalności odpłatnej pożytku publicznego

0,00 zł

c) przychody z działalności gospodarczej

0,00 zł

d) pozostałe przychody (w tym przychody finansowe)    

31 310,00 zł

1.2. Łączna kwota dotacji ze źródeł publicznych ogółem

13 500,00 zł

1.3. Łączna kwota przychodów z darowizn (od osób fizycznych i osób prawnych) ogółem

15 180,00 zł

2. Informacja o kosztach organizacji

2.1. Łączna kwota kosztów organizacji ogółem (zgodnie z rachunkiem zysków i strat)

32 751,05 zł

2.2. Informacja o poniesionych kosztach:

a) koszty z tytułu prowadzenia nieodpłatnej działalności pożytku publicznego

1 302,00 zł

b) koszty z tytułu prowadzenia odpłatnej działalności pożytku publicznego

0,00 zł

c) koszty z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej

0,00 zł

d) koszty administracyjne

1 466,42 zł

e) pozostałe koszty (w tym koszty finansowe)

29 982,63 zł

 

 

 

3. Wynik finansowy na całości działalności organizacji pożytku publicznego w okresie sprawozdawczym

 

-139,05

4. Informacje o uzyskanym przychodzie z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz o poniesionych kosztach z tych środków

 

4.1. Przychody z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych

 

          1 302,00 zł

4.2. Wysokość kwoty pochodzącej z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wydatkowanej w okresie sprawozdawczym ogółem

 

          1 302,00 zł

4.3. Działania, w ramach których poniesiono koszty ze środków pochodzących z 15% podatku dochodowego od osób fizycznych w okresie sprawozdawczym (w szczególności określone w pkt ll.l.l), oraz kwoty przeznaczone na te działania

 

       1

Opłaty wynikające z działań statutowych, szczególnie dla najbiedniejszych członków Stowarzyszenia podczas realizacji zadania statutowego: plener twórczy i wystawa pn. "Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń" oraz zakup niezbędnych materiałów do pleneru „Sudeckie piękno”.

  1 302,00 zł

 

IV. Korzystanie z uprawnień w okresie sprawozdawczym

 

1.      Organizacja korzystała z następujących zwolnień

     (Należy wskazać jedną lub więcej pozycji. W przypadku zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych - dodatkowo podać kwotę)

 

□ z podatku dochodowego od osób prawnych                                                                0,00 zł

- z podatku od nieruchomości

□ z podatku od czynności cywilnoprawnych

□  z podatku od towarów i usług

  z opłaty skarbowej

 z opłat sądowych

□ z innych zwolnień, jakich:

□ nie korzystała

 

2.      Organizacja korzystała z prawa do nieodpłatnego informowania przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji o prowadzonej działalności nieodpłatnej pożytku publicznego, zgodnie z art. 23a ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji

           □  Tak

              Nie

3.     organizacja korzystała z uprawnienia do nabycia na szczególnych zasadach prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, lub zawarła na preferencyjnych warunkach z podmiotami publicznymi umowy użytkowania, najmu, dzierżawy lub użyczenia i przysługuje jej w odniesieniu do tych nieruchomości następujące prawo:

 

(Należy wskazać jedną lub więcej pozycji)

 własność

 □ użytkowanie wieczyste

□ najem

 □ użytkowanie

□ użyczenie

□ dzierżawa

 nie korzystała

 

V. Personel organizacji pożytku publicznego w okresie sprawozdawczym

 

1. Pracownicy oraz osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej

1.1. Liczba osób zatrudnionych w organizacji na podstawie stosunku pracy

(Należy uwzględnić wszystkie osoby zatrudnione w organizacji na podstawie stosunku pracy (etat lub część etatu) w okresie sprawozdawczym, nawet jeżeli obecnie nie są już zatrudnione w organizacji)

 osób

 

 

1.2. Przeciętna liczba zatrudnionych w organizacji na podstawie stosunku pracy w przeliczeniu na pełne etaty

(Aby określić przeciętne zatrudnienie należy zsumować wszystkie osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy w poszczególnych miesiącach w okresie sprawozdawczym (wraz z ułamkami odpowiadającymi części , np. 0,5 w przypadku osoby zatrudnionej na pół etatu), dodać do siebie sumy zatrudnionych z 12 miesięcy /' podzielić przez 12. Wynik wpisać z dokładnością do 2 miejsca po przecinku)

0  etatów

1.3. Liczba osób zatrudnionych w organizacji na podstawie umowy cywilnoprawnej

(Jeżeli kilka umów cywilnoprawnych było wykonywanych przez jedną osobę, to dana osoba powinna być policzona tylko raz)

0  osób

 

2. Członkowie

 

 

 

 

2.1. Organizacja posiada członków

                       Tak

                     □  Nie

       

2.2. Liczba członków organizacji wg stanu na ostatni dzień roku sprawozdawczego

31 osób fizycznych

0 osób prawnych

 

3. Wolontariat w okresie sprawozdawczym

3.1. Organizacja korzystała ze świadczeń wykonywanych przez wolontariuszy

(Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego /' o wolontariacie, wolontariuszami są osoby wykonujące nieodpłatnie /' dobrowolnie pracę na rzecz organizacji, niezależnie od tego, czy są to osoby niezwiązane z organizacją, członkowie, pracownicy, osoby świadczące usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej czy przedstawiciele władz organizacji)

  Tak

                    □  Nie

3.2. Liczba wolontariuszy wykonujących świadczenie na rzecz organizacji w okresie sprawozdawczym

(Każdy wolontariusz powinien być Uczony tylko raz, niezależnie od liczby świadczeń wykonanych na rzecz organizacji w okresie sprawozdawczym i czasu pracy)

15 osób

 

VI. Wynagrodzenia w okresie sprawozdawczym

1.   łączna kwota wynagrodzeń (brutto) wypłaconych przez organizację w okresie sprawozdawczym

0,00 zł

a) z tytułu umów o pracę

0,00 zł

b) z tytułu umów cywilnoprawnych

0,00 zł

2. Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (brutto) wypłaconego pracownikom organizacji, wliczając wynagrodzenie zasadnicze, nagrody, premie i inne świadczenia, oraz osobom świadczącym usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej

(Aby określić przeciętne miesięczne wynagrodzenie należy: 1. zsumować wszystkie kwoty wynagrodzeń wypłacone w ciągu roku sprawozdawczego (wliczając wynagrodzenie zasadnicze, nagrody, premie /' inne świadczenia oraz umowy cywilnoprawne); 2. Podzielić zsumowaną kwotę przez 12 (miesięcy) 3. podzielić przez liczbę pracowników)

0,00 zł

3. Wysokość najwyższego (jednostkowego) miesięcznego wynagrodzenia (brutto) wypłaconego pracownikowi organizacji, wliczając wynagrodzenie zasadnicze, nagrody, premie i inne świadczenia, oraz osobie świadczącej usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej

0,00 zł

 

 

 

VII. Informacja o działalności zleconej organizacji pożytku publicznego przez organy administracji publicznej w okresie sprawozdawczym

1. Organizacja realizowała zadania zlecone przez organy jednostek samorządu terytorialnego

  Tak

□  Nie

 


 

2. W okresie sprawozdawczym organizacja realizowała zadania zlecone przez organy administracji rządowej lub państwowe fundusze celowe

□  Tak

  Nie

 

VIII. Informacje o kontrolach przeprowadzonych w organizacji przez organy administracji publicznej w okresie sprawozdawczym

L.p.

 

Organ kontrolujący

Liczba kontroli

0

 

IX. Dodatkowe informacje

(Można wpisać w poniższe pole inne informacje, którymi organizacja chciałoby podzielić się z opinią publiczną)

Stowarzyszenie nie posiada żadnych akcji i innych udziałów w Spółkach. Stowarzyszenie nie jest fundatorem innych stowarzyszeń i fundacji.

W roku 2023 nie przeprowadzono żadnych kontroli

Imię i nazwisko osoby upoważnionej lub imiona i nazwiska osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji

Wiesław Radojewski – przewodniczący

 Krystyna Dutkiewicz - wiceprzewodnicząca

Data wypełnienia sprawozdania

2024-05-01