31/07/2020

Wystawa w CK MUZA - "Nie zapomnimy - 100 rocznica Cudu nad Wisłą"

Przez cały sierpień w „Galerii na piętrze” w Centrum Kultury MUZA w Lubinie będzie można przeżywać lekcję historii, która przybliża wiedzę na temat wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu. Patriotyczny charakter 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą” ukazują artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury poprzez wystawę prac w tym temacie.


Tytuł wystawy:   "Nie zapomnimy - 100 rocznica Cudu nad Wisłą"


Wystawa sprzyja kształtowaniu postaw patriotycznych. Artyści z LSTK kierują wystawę do wszystkich pokoleń uznając, że warto czerpać z tradycji tego zwycięstwa w 1920 roku i chłonąć historię. Wielu obserwatorów tej wystawy powiększy swą wiedzę dotyczącą ważnych dla Polaków wydarzeń, do jakich doszło przed stu laty, na przedpolach Warszawy. Dla wprowadzenia w temat: 100 lat temu Polacy, krótko po odzyskaniu niepodległości, zatrzymali najazd bolszewickiej armii na całą Europę, czyli zgaszono płomień bolszewickiej rewolucji. To niesamowite historyczne wydarzenie warto pielęgnować, a wiedzę tę przekazywać potomnym. Dzięki zwycięstwu Rzeczpospolita Polska zachowała świeżo odzyskaną niepodległość. Główną rolę tych wydarzeń odegrał Józef Piłsudski, na stałe wpisujac się w historię Polski


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania wystawy w CK MUZA w „Galerii na piętrze” w godzinach urzędowania, od 1 sierpnia do 7 września 2020 r. Jeśli pozwolą na to przepisy służb epidemiologicznych i panujacy KORONAWIRUS nie pokrzyżuje nam planów, w ostatnim dniu , czyli  7 września zorganizujemy finisaż tej wystawy.