12/12/2021

Wystawa "Nie zapomnimy - 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego"

 

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury w grudniu 2021 r. przygotowało kolejną wystawę historyczną w Centrum Kultury MUZA. Wystawa nosi tytuł „Nie zapomnimy – 40-ta rocznica ogłoszenia stanu wojennego”. Honorowy patronat na zorganizowaną przez LSTK wystawą objął Starosta Powiatu Lubińskiego – Pan Adam Myrda.

Hasło „Nie zapomnimy” jest także przesłanką by utrwalić fakty z tamtych czasów co może być lekcją historii, która przybliży wiedzę na temat wydarzeń, które miały miejsce czterdzieści lat temu. Artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury nurtuje pytanie: jak odbierają to dzisiejsze pokolenia? Czy w dobie ekspansji komputerów - po czterdziestu latach jest możliwe zachowanie w pamięci wydarzeń, które były zaczątkiem wyzwolenia naszego Kraju spod sowieckiej okupacji? 

Dlatego też przygotowana przez artystów wystawa, ma przede wszystkim dotrzeć do młodego pokolenia, oddać hołd bohaterom tamtych czasów i utrwalić pamięć o wydarzeniach, które przyczyniły się do demokratycznych zmian w Polsce z wiarą, że będzie ona niezwykłym świadectwem tych trudnych czasów i znakomitą ofertą edukacyjną, nie tylko dla ludzi młodych, ale i dorosłych odbiorców.
Przygotowania do tej wystawy trwały już od dawna i w przekonaniu, że tak jak w ubiegłym roku - wystawa poświęcona „100 rocznicy Cudu nad Wisłą” – tak i ta poświęcona wydarzeniom, tym sprzed 40 lat - będzie kontynuacją zagadnień, które nigdy nie straciły i nie stracą na swojej aktualności.

Wystawa jest prezentowana w CK MUZA w „Galerii na Piętrze” w dniach od 10 grudnia 2021 r. do 20 stycznia 2022 r.


 Idź do galerii