07/09/2020

Finisaż wystawy w CK MUZA z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej"

7 września 2020 r. w Centrum Kultury MUZA w Lubinie odbył się finisaż wystawy "Nie zapomnimy - 100 rocznica Cudu nad Wisłą". Wystawa trwała ponad miesiąc, cieszac sie ogromnym uznaniem lokalnego społeczeństwa i nie tylko. Mimo zagrożenia wywołanego przez koronawirus SARS-CoV-2, "Galeria na Piętrze" była oblegana przez ludzi kochających sztukę, którzy podziwiali kunszt wykonania prac przez artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Finisaż ze względów epidemiologicznych miał charakter ściśle zamknięty. Uczestniczyli w nim jedynie artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i wąskie grono sympatyków. Centrum Kultury MUZA reprezentowała Pani Agnieszka Byczkowska, która była aranżerem i opiekunem tej wystawy. Złożyła serdeczne podziękowania w imieniu Pani Dyrektor CK MUZA, nie szczędząc podziwu dla artystów za tak wielkie postępy w tworzeniu kultury, życząc jednocześnie weny  twórczej i satysfakcji z wykonywanych prac.

Również Prezes Zarządu LSTK - Wiesław Radojewski w swoim wystapieniu wyraził głębokie uznanie dla zorganizowanej wystawy przekonując, że  praca artystów jest cząstką historii i na długo pozostanie w pamięci społeczeństwa lubińskiego. Przekazał artystom podzękowania od prof. dr Pawla Soroki - Przewodniczacego Rady Krajowej RSTK, który kilka dni wcześniej wizytował wystawę. Prezes przedstawił również plany Stowarzyszenia na najbliższy okres.

Relacja z wystawy była prezentowana na portalach: Miedziowe.pl i  Lubin.pl

https://www.lubin.pl/bitwa-warszawska-oczami-lubinskich-artystow/ 


                                                                                                                                                 Przejdź do galerii